13 Nisan Salı 2021

Yeni Nesil Konsollar Çığır Açacak

Bu sözler bize değil, Saber Interactive’in CEO’su Matthew Karch’a ait. Zira yedinci nesil konsolların artık kendilerini yaratıcılık anlamında kısıtladığını söylüyor.

Halo: Combat Evolved Anniversary’nin başındaki isim, Saber Interactive’in CEO’su Matthew Karch, Xbox 720 ve PlayStation 4’ün (ya da isimleri her ne olacaksa) oyunlar konusunda çığır açacağını düşündüğünü söyledi. Grafiksel anlamda yaşanacak gelişmeleri bir kenara koyan Karch, asıl gelişmenin yapay zeka ve fizik kurallarında gerçekleşeceğini düşünüyor.Günümüzde hala oldukça iyi işler çıkaran PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollarının ise yalnızca kendilerini limitlediğini söyleyerek, yeni nesle hazır olduklarını belirtti. Yaratıcılık anlamında, yapay zeka ve fizik kurallarını geliştiremedikçe bir şey yapamayacaklarını söyleyen Karch, bunun tamamen işlemci gücünden kaynaklandığını söyledi.

Bunun çok basit şekilde, Lego örneği verilerek açıklanabileceğini söyleyen Karch, “Eğer elinizde 100 parça Lego varsa, yapabilecekleriniz bellidir. Fakat bu Lego’ların sayısı 1000 olursa, o zaman çok daha yaratıcı olabilirsiniz.” diyerek konuyu özetlemiş.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir