13 Nisan Salı 2021

Türk Telekomun dan büyük tokat! Limitsiz Paketler Kalkıyor.

Türk Telekom BTK’ya yeni internet paketleri ve toptan satış fiyatlarını sundu. İnternette hızlar ve kotalar artıyor fakat artık limitsiz paket kalmıyor..

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) onaylarsa, toptan olarak tüm pazara sunulacak yeni paketler ile 50 – 100 Mbps’e kadar hızlar sunulacak ve internette hızlar ve kotalar artacak.

LİMİT AŞIMINDA EKSTRA ÜCRET BİTİYOR FAKAT LİMİTİ AŞINCA EN FAZLA 1 Mbps HIZINDA KULLANABİLİYORSUNUZ
Kullanıcılar, limitlerini aştığında ekstra ücret ödemeden 1 Mbps hızla internet kullanmaya devam edecek. İhtiyaçlar ve kullanım alışkanlıklarına göre 1 Mbps’den, 100 Mbps’e varan hızlarda, değişik adil kullanım limiti paketler sunulacak. Buna ek olarak, 8 Mbps kadar hızda sunulan 15 GB’lık paketin limiti de 25 GB’a çıkarılacak.

BİR ÇOK PAKETLERE ABONE ALIMI DURUYOR
Ayrıca, kotalı paketler için fatura üst limiti belirlenmesi planlanıyor. Fatura üst limitine ulaşıncaya kadar aşılan her 1 MB veri başına yaklaşık 0,005 TL ücret alınırken, fatura üst limitine ulaşıldığında hız 1 Mbps’e düşürülecek ve kullanıcılar limitsiz internet kullanmaya devam edecek. 512 Kbps, 1 Mbps, 2 Mbps, 4 Mbps, 8 Mbps hızında limitsiz paketler için yeni abone alınmayacak, 16 Mbps limitsiz paket iptal edilecek. VDSL2 için hazırlanan 16 Mbps ve 32 Mbps limitsiz paketler de yeni müşteri alımına kapatılacak.

8 MBPS’YE KADAR UYGULANAN SİSTEM
Tüm dünyada operatörler tarafından kullanılan ve istismarı önleyici bir uygulama olan bu sistem, sayısı 3.5 milyonu bulan 8 mbps’ye kadar tarifelerde zaten kullanılıyor. Limit aşıldığında herhangi bir ücret talep edilmiyor sadece belli bir oranda hız düşüşü yapılıyor.

İşte Türk Telekom’un sözde limitsiz limitli paketleri…

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir