5 Mart Cuma 2021

Transformers 3’den Yeni Kareler

Bir dönemin oyuncak efsanesi Transformers Michael Bay’in elinde sinemanın iddialı yapımlarından birine dönüştü. İşte Transformers 3’den yeni kareler…

80’li yılların çocukları için özel anlam taşıyan Transformers’lar Michael Bay ve Stephen Spielberg sayesinde sinemanın gişe canavarı yapımlarından biri haline geldi. Bir oyuncak firması tarafından yaratılan bu robotlar şirketin reklam çalışması için çizgi film haline gelmişti.

Firmanın bu yatırımı çocukların ve sektörün değişmesine neden oldu. Ülkemizde de bir dönem yayınlanan Transformers çizgi filmleri sayesinde oyuncak satışları patlamış oldu. Bu kârlı alt sektör zamanla çizgi romana dönüştü. Stephen Speilberg’în Transformers’ların film haklarını almasıyla birlikteyse ise bu robotlar büyük küçük herkesin sevgilisi haline geldi.

80’li yıllara dönüş

Gişe rekoru kıran iki filmden sonra tüm izleyiciler merakla Transformers 3’ün vizyon tarihini bekliyor. Başrol oyuncusu Megan Fox’un olaylı ayrılığı nedeniyle daha şimdiden konuşulmaya başlanan film konsept olarak çizgi filmleri örnek alacak.

Gişe başarısını garanti etmek isteyen yönetmen Michael Bay, Optimus Prime’ın tasarımını orjinal çizgi filmlere benzeterek eski fanatikleri de filme çekmeyi hedefliyor. Çekimleri hızla devam eden Transformers 3’ün Şikago setinde çekilmiş fotoğrafları sizler için derledik.

Yeni kasa tasarımıyla Optimus Prime 80’lerdeki tipine daha çok benziyor.

İkinci filmin nefret edilen ikizler karakter bu filmde yeni bir şekle bürünecek. Seride ilk kez görünen bu iki otomobilin ikizler olma ihtimali büyük.

Çizgi filmin ünlü karakterlerinden Hot Rod bu filme Ferarri olarak yer alacak. Karakterin Autobot konvoyunda yer alması ise bu iddianın en büyük kanıtı.

Transformers 3’de neleri görmek istiyorsunuz?  Sizce yapım çizgi filmlerin tadını yakalayacak mı?

Kaynak: SDN

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir