9 Mart Salı 2021

İlk Türk Uzay Oyunu

On line oyun sektörünün ilk Türk uzay oyunu olan Swon6’da, (Sistem Harikaları 6) çok uzak bir galakside kariyerine başlayan dünün tecrübesiz komutanları efsane yazıyor.

Yoğun rekabetin yaşandığı Internet tabanlı On line oyun piyasasında Türklerin de var olduğunu göstermek için yola çıkan Emibel Ltd ve Arma Teknik Ltd. yıllardır Türkiye’de oynanan on line oyunlardaki yabancı oyun kavramları karşısında on line oyun piyasasına getirdiği yenilikler ve yeni açtığı Evren’ler ile oyun sektörünün standartlarını yeniden belirliyor.

Yüzde 100 Türk sermayeli ve Türkçe oynanan Swon6 on line uzay oyun olarak, uzun ve yorucu çalışmaların ardından Ekim 2008’de “Open Beta” sürümünü Türk kullanıcılarının beğenisine sundu. Deneme sürümü sonrasında 17 Şubat 2009 tarihinde “Swon6 1. Evren” olarak yayın hayatına başladı ve 6 Nisan 2009’da “Swon6 Evren 2” açtı. Yoğun ilginin artarak devam etmesi üzerine ekim ayı içersinde “Swon6 Evren 3” açıldı.

Online uzay oyunlarında bir ilk : Havadaki savaşlar….

Hiç bir online uzay oyununda olmayan ve daha önce denenmemiş havadaki savaşlar modülü, Swon6 ile gerçekleşiyor. Uzaydaki yaşamın eskisi kadar güvenli olmadığı Swon6′ da filoları havada tutmak veya düşman gezegenlere saldırmak çok daha tehlikeli olacak.

Havadaki savaşlar modülü ile sizlere yaklaşan düşam filosuna filo roketleri ile saldırı yapıp onları zayıf düşürebilecegiz gibi düşman daha gezegenimize gelmeden filomuzu düşmana dogru gönderip onları uzayda seyir halindeyken yok edebilirsiniz ya da dostlarınızın da arkasını kollayarak onlara saldırmaya cesaret etmiş düşmanlara havada süpriz ataklar yapabilirsiniz…

Swon6’da kendi kaderinizi çiziyorsunuz…

Galaksinin bir köşesinde kariyerlerine başlayan oyuncular, gezegenlerinin sahip oldukları zenginlikler ve oyuna adını veren “wonderlar” (harikalar) sayesinde oyunda ilerliyorlar. Kaynaklarını kendi hedefine göre “iyi” ya da “kötü” yönde planlayıp geliştirerek kendi kaderlerini çiziyorlar.

Mevcut kaynaklarının yanı sıra, zamanla gerçekleştirekleri bilimler, buluşlar ve stratejiler ile kendilerini savaşçı, ekonomist veya gezegenci olarak geliştirebiliyorlar. Yaptıkları bilimsel araştırmalara göre yeni gemiler ve savunma silahları üretip, yeni koloniler kurabiliyorlar.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

3 Yorumlar

  1. baya önceden bi haber bu hatırladım şimdi medyada yüksek maliyeti ile konuşulmuştu benim gözümde ogame in clone u, ilk çıktığı zamanlarda ufak tefek farklılıklar bide band tasarrufu için ajax uygulamalar gözüme çarpmıştı. farklı bişiyi her zaman yeğlerim (: beklenileni vermiyor bence ama tabi ogame oynayacağıma (ki oynamıyorum) bu oyunu oynarım daha iyidir (:

  2. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diyelim ozaman 🙂

  3. Sayfanizi Googleda arastirma yaparken buldum. Dogrusu cok iyi bir is cikarmissiniz. Bundan sonrada sik sik blogunuzu takip etmeye calisacagim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir