13 Nisan Salı 2021

Google+’ın Kaç Kullanıcısı Var?

Google, son kullanıcı sayısı merak edilen sosyal ağ projesi Google+’ın kullanıcı sayısını açıkladı. Ancak bu rakam Facebook ile karşılaştırıldığında durum pek de iyi gözükmüyor.

Google’ın sosyal ağ projesi Google+’ın hızı kesilmiş gözüküyor. Dün yaptığımız haberde, Google mühendislerinin iç yazışmalarından birinin yanlışlıkla paylaşılması sonucu ortaya çıkan durumu anlatmıştık. Google mühendisi Steve Yegge, Google+ konusunda hızlı davrandıklarını ve başarının şuan için uzak olduğunu belirtmişti.

Haziran ayının sonunda sadece davetiyeyle kullanıcı kabul eden Google+, çok kısa sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşarak rakiplerine mesaj göndermişti. Eylül ayının sonunda davetiye sisteminden çıkıp herkese açılmış olsa da Google+ için ilerisi pek de parlak gözükmüyor. Çünkü kullanıcıların çoğunun sadece hesap açtığı, ancak kullanım oranının bir hayli düşük olduğu açıklanmıştı.

Google, kullanıcı sayısı merak edilen Google+’ın şuanki kullanıcı sayısını açıkladı. Sitede 40 milyon kayıtlı üye bulunuyor. 3. ayını yeni doldurmuş bir sosyal ağ için güzel bir rakam olsa da Facebook’un şuan 800 milyon kullanıcısı olduğunu ve 3 ayda 40 milyondan çok daha fazla yeni kullanıcı edindiğini düşünürsek Google+’ın başarısı gölgelenbilir

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir