13 Nisan Salı 2021

Google E-kitap İşine Giriyor

Önüne gelen herşeyi yiyerek genişleyen Google şimdi de E Kitap servisi için Amazon.com’la yarışacak.

Arama motoruyken giderek büyük bir teknoloji tekeli haline gelen Google, servislerine bir yenisini daha ekliyor. Şirket, E-Kitap (E-Book) sektörüne girmeye hazırlanıyor. Bu konuda arama motorun Amazon.com başta olmak üzere diğer kitap siteleriyle yarışmayı planlıyor. Google yetkilileri, bu hizmetlerinin sadece internette sahip olan insanlarla sınırlı kalmayacaklarını söyledi.

laptopsunset
Resim ve video derken artık kitaplarda Google’dan okunabilecek

Anlaşılan firma, şehir içinde belirli başlı noktalara kitap okunmansı için özel terminaller kuracak. Google, E-Kitap sektörü için üç tane iş modeli düşünüyor. Bunlardan birisi para karşılığında bireysel satın alınacak kitaplar, diğeri ise yayıncı kuruluşlara satış yapmak üzerine. Son model ise büyük bir kitleyi kapsıyor. Çünkü firma dev bir sanal kütüphane oluşturup bunları ücretsiz sunmayı düşünüyor.

Ancak karşılığında, kitapları indirmek mümkün olmayacak. Sadece, E- Kitap okuyucu programlar sayesinde kullanılabilecekler. Amerika’daki E-Kitap sektörü 113 milyon dolarlık bir gelire sahip ve geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 68 oranında büyüme gösterdi. Firmanın önümüzdeki yıl başlatmayı planladığı br hizmetinde ilk etapta 400.000 ile 600.000 arasında ara başlığı bulunacak.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir