8 Temmuz Çarşamba 2020
Ana Sayfa / Gelmiş Geçmiş En Pahalı 8 Cep Telefonu

Gelmiş Geçmiş En Pahalı 8 Cep Telefonu

Cep telefonlarının fiyatını tahmin edeceğiniz gibi teknik donanımları belirler. Ancak yazımızda yer alan telefonlar bu durumun biraz dışın taşmış haldeler. İşte dünyanın en pahalı 8 cep telefonu.

Her şey radyo sinyallerinin çift yönlü olarak transfer edilebilir olmasıyla başladı. Bugüne gelindiğindeyse cep telefonları artık hayatımızın önemli birer parçası, daha sı vazgeçilmezi olmuş durumda. Pil Ömrü, Megapiksel Savaşları, 3G derken artık göz önünde tutulan en önemli kriter mobil işletim sistemleri ve donanım.

Ancak yazımızda yer alan telefonların sınırları biraz farklı bir çizgide. Onlar için önemli olan, teknik donanım ya da yazılımlar değil, üzerlerinde taşıdıkları değerli taşlar yahut dış kasa kaplamaları. Milyon doları bulan değerleri ile bir hayli ilginç olan bu telefonları sizler için derledik. İşte sırasıyla dünyanın en pahalı 8 cep telefonu.

8. Bang & Olufsen (Samsung) Serene

Ürettiği ileri teknoloji ürünü ses sistemleri ile tanınan Danimarkalı bir firma olan Bang & Olufsen’in (Audi, Aston Martin, Bentley gibi markaların araçlarında kullanılan ses sistemlerini dizayn edip üretir aynı zamanda) Güney Koreli üretici Samsung ile işbirliğine giderek ürettiği bir cep telefonu Serene. Tüm açılış ve kapanış işlemlerinin özel bir motor vasıtası ile sağlandığı telefonda, sim kart ve batarya yuvası, vidalar ile sabitlenmiş halde. 1.250 Dolar fiyat biçilen telefon, özellikle Avrupa’da epey ilgi görmüş cihazlardan.

7. Mobiado Professional EM (wood)

İç donanımı Nokia tarafından üretilen Mobiado Professional EM, aynı zamanda Nokia’nın S40 kullanıcı arayüzünü kullanan bir cihaz. 1.3 Megapiksel kamera, müzik çalar, FM Radyo gibi özellikleri bulunan telefon, tümüyle titanyumdan yapılmış tuş takımı ile dikkat çekiyor. Sadece 200 adet üretilen Mobiado Professional EM’in fiyatı ise 1.900 Dolar.

6. Gold Edition Nokia 8800 Phone

Nokia’nın kasa tasarımları ile fark yaratan ve ülkemizde de epey ilgi gören telefonlarından olan 8800’ın altın kaplama versiyonu da en pahalılar listesinde. Dış kasası 24 ayar altın kaplama olan cihazın aksesuarlarında da kısmen kaplamalar görebilmek mümkün. SVGA kamera, fm radyo, mp3 çalar gibi özelliklere sahip olan telefon, 180 dakika konuşma süresi sağlayabiliyor. Altın kaplama 8800’ın fiyatı 2.700 Dolar.

5. Motorola V220 Special Edition

Motorola’nın çok satan modellerinden biri olan V220’nin, 18 ayar altın ile kaplanmış bir versiyonu da bulunuyor. Üzerinde 1.200 adet değerli taş bulunan telefonun, tuşları da 18 karat altından. Özel üretim Motorola V220’nin etiket fiyatı 51.800 Dolar.

4. Vertu Diamond

Lüks telefon üreticilerinden biri olan Vertu markasını bu listede görmesek olmazdı. Vertu Diamod modeli ile bu listede yer alan firmanın, son derece şık telefonu tümüyle platinyumdan üretilmiş ve değerli taşlar ile süslenmiş. Dünyada sadece 200 adet bulunan cihaza sahip olabilmek için, gözden çıkarılması gereken rakam 88.000 Dolar.

3. Sony Ericsson Black Diamond

SonyEricsson markasını taşıyan bu telefonun ise fiyatının böylesine yüksek olmasındaki en önemli etken, dış kasasındaki kaplamalar yahut değerli taşlar değil. SonyEricsson’un zamanın mevcut en uç teknolojisini kullanarak ürettiği Black Diamond, ilginç tasarımı ve güçlü donanımı ile dikkat çekiyor. Telefonun 400 Mhz Intel işlemci, Quad-band desteği, Wi-Fi, 2 inçlik dokunmatik ekran, 4 megapiksel kamera, 128 MB dahili hafıza gibi özellikleri bulunuyor. Sony Ericsson Black Diamond’a biçilen fiyat 300.000 Dolar.

2. Vertu Signature Cobra

Listemizdeki bir başka Vertu telefonu da Signature Cobra. Fransız tasarımcı Boucheron tarafından tasarlanan cihaz, bir armut kesim elmas, bir yuvarlak beyaz elmas, iki zümrüt gözü elmas ve 439 yakut ile kaplanmış. Adeta bir mobil kuyumcuyu andıran telefonun, sadece 8 adet üretilmiş olduğunu da belirtelim. Cihazın bu haline biçilen fiyat 310.000 Dolar. Yakutlardan vazgeçerek bu cihaza sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği bedel ise 115.000 Dolar’a düşüyor.

1. Goldvish Le million

Guiness Rekortmeni bir telefon Goldvish Le million. 1.000.000 Dolarlık fiyatı ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan cihaz, 120 karatlık WS-1 sınıf olarak adlandırılan değerli taşlar ile donatılmış. Özellikle bayanları hayran bırakan tasarımı ile dikkat çeken telefonun, bu fiyatını yüksek bulduysanız bazı taşlardan arındırılmış ve 18 ayar altın kaplanmış modelini gül kurusu, sarı ve beyaz renk seçenekleri ile 25.600 Dolar’a satın alabilmek de mümkün.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Dünyanın en iyi tabloları ve hikayeleri..

LE BAIN TURC – Türk Hamamı Jean Auguste Dominique Ingres – FRANSA 25 kadının çıplak biçimde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir