19 Şubat Çarşamba 2020
Ana Sayfa / Dünyanın En Değerli Markası Hangisi?

Dünyanın En Değerli Markası Hangisi?

Marka değerlendirme alanında dünyanın önde gelen bağımsız kuruluşlarından Brand Finance, 2010 yılının dünyadaki en değerli 500 markasını açıkladı.
Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerlendirme kuruluşlarından Brand Finance tarafından her yıl hazırlanan en değerli 500 marka sıralamasında Vodafone, 28,9 milyar dolarlık marka değeri ile 2010 yılında telekomünikasyon sektörünün en değerli markası oldu.

Tüm sektörlerin dahil edildiği genel sıralamada geçtiğimiz seneye göre bir üst sıraya çıkan Vodafone, 500 dünya markası arasında en değerli 7. marka olarak yerini aldı
Sektör bazında yapılan değerlemeler sonucunda Vodafone, telekomünikasyon sektöründe dünyanın en değerli markası olarak belirlendi.
Listenin ilk sırasını 41,3 milyar dolarlık marka değeriyle ünlü perakende zinciri Walmart aldı. 36,1 milyar dolar marka değeri ile Google ikinci, 34,8 milyar dolarla Coca Cola ise üçüncü sırada yer aldı.
Bu yılki değerlendirmede Bankacılık, Telekomünikasyon ve Gıda sektörlerinde marka değerlerinde büyük artış kaydedildi. Telekomünikasyon sektöründeki artış 97 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.
Perakende sektöründe ise marka değerlerinde gerileme görüldü. Perakende sektörü marka değerlerinde ise toplam 42 milyar dolarlık bir düşüş görüldü.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Dünyanın en iyi tabloları ve hikayeleri..

LE BAIN TURC – Türk Hamamı Jean Auguste Dominique Ingres – FRANSA 25 kadının çıplak biçimde …

Bir yorum var

  1. Bu ilk yorumum oldu sitenize. Hayırlı olsun^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir