13 Nisan Salı 2021

Diyanet’e Site Kapatma Yetkisi Verildi..

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun değişikliğine göre artık Diyanet İşleri de site kapatma yetkisine sahip. Peki ama bu kurum hangi siteleri kapatabilecek?

Dün Diyanet İşleri Başkanlığı resmi olarak site kapatma yetkisine sahip oldu. Bu yetki bazıları tarafından yerinde bulunurken bazı vatandaşlar Diyanet’in işinin bu olmadığını söylüyor. Bir süre önce ilgili kanun üzerinde yapılan değişikle internet sitelerini kapatabilen yetkili kurumlar arasında Diyanet İşleri Başkanlığı da eklendi. Peki, Diyanet’in siteler üzerinde yetkisi nasıl olacak?

Diyanet hangi siteleri kapatabilir?

Olaya tepki gösteren vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini kurallara uymayan tüm siteleri kapatma yetkisine sahip olduğunu düşünüyorlar. Oysa ki, kuruma vetkilen yetkiye göre Diyanet sadece Kur’an’la ilgili siteler üzerinde bir yetkiye sahip olacak.

Gerçek dışı çeviriler ve İslam ahlakına uymayan dini bilgiler veren siteler bu kurumun şikayetiyle kapanabilecek. Diyanet işleri ise bu bilgileri halkın şikayetleri üzerine değerlendirecek.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir