8 Temmuz Çarşamba 2020
Ana Sayfa / Chrome’un Kullanıcı Sayısı Katlanıyor

Chrome’un Kullanıcı Sayısı Katlanıyor

Google’ın Internet Explorer ve Firefox’a rakip olarak ürettiği ve oldukça büyük bir başarı yakalayan tarayıcısı Google Chrome, kaç kişi tarafından kullanılıyor?

Google tarafından hazırlanan ve kullanıcıların beğenisine sunulan internet tarayıcısı Google Chrome, bugün yayımlanan verilere göre 200 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Dünya çapında Chrome’u indirenlerin sayısının aktif kullanıcıların sayısına yakın olduğunu belirten ama kesin rakam vermeyen Google’ın CEO’su Larry Page, Chrome’un engellenemez bir yükselişte olduğunu söyledi.Ayrıca Google’ın özellikle kullanıcı sayılarıyla ilgili verdiği rakamlar oldukça etkileyici. Dünya çapında 190 milyon Android işletim sistemine sahip telefon kullanıldığı, 40 milyon kişinin Google+’a üye olduğu ve hal böyle olunca, Google’ın yıllık gelirinin de 2010 yılında 2.17 milyar dolar seviyesindeyken, bu yılla birlikte 2.73 milyar dolara yükseldiği belirtiliyor.

Bu rakamlardan elde edilen kazancın artmasından dolayı çalışanların kazançlarının da yüzde on oranla arttırıldığı gelen haberler arasında. Google’ın bünyesinde 31.353 kişi çalışıyor. Tabii bu çalışanların gayet mutlu insanlar olduklarını da tahmin etmek güç değil.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Dünyanın en iyi tabloları ve hikayeleri..

LE BAIN TURC – Türk Hamamı Jean Auguste Dominique Ingres – FRANSA 25 kadının çıplak biçimde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir