7 Aralık Cumartesi 2019
Ana Sayfa / Bugatti Veyron, Dünya Hız Rekorunu Kırdı

Bugatti Veyron, Dünya Hız Rekorunu Kırdı

1.5 milyon euroluk Bugatti Veyron, kendini bile aştı ve binek araç dünya hız rekorunu kırmayı başardı. Peki Bugatti Veyron Super Sport, nasıl bir değere imza attı?

Bugatti Veyron: 1.5 milyon euro değerinde, 1001 beygir gücünde, 100 kilometre/saate 2.5 saniyede erişip, 407 kilometre/saat hız yapabilen mucize otomobil. Bu değerlerin üstüne çıkılmaz diye mi düşünüyorsunuz? Öyleyse yanılıyorsunuz çünkü Bugatti’nin, Sonbahar’da seri üretimi başlayacak Super Sport modeli öncülerinin inanılmaz başarılarını gölgede bıraktı.

Wolfsburg’da yapılan ve TÜV ile Guinness Rekorlar Kitabı temsilcilerinin bulunduğu testte, 16.4 Super Sport modeli, akıl almazı başararak 431 kilometre/saat son hızı görmeyi başardı ve rekor kitaplarına adını yazdırdı. Bugatti Baş Mühendisi Wolfgang Schreiber, konuyla ilgili olarak “Aslında 425 kilometre hızı hedeflemiştik ama her şey harika gidince 431 mümkün oldu. Ekibimle gurur duyuyorum.” açıklması yaptı. Kara roketi Super Sport kardeşi Grand Sport ile birlikte, güz aylarında lüks otomobil galerilerinde yerini alacak.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Dünyanın en iyi tabloları ve hikayeleri..

LE BAIN TURC – Türk Hamamı Jean Auguste Dominique Ingres – FRANSA 25 kadının çıplak biçimde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir