13 Nisan Salı 2021

Apple, Samsung’u yine yasaklattı

Yerel bir mahkeme, Samsung marka tablet bilgisayarların Avustralya’da satışını geçici olarak yasakladı.

İki şirket arasında Nisan ayında patlayan anlaşmazlık sonunda dokuz ayrı ülkede açılan ve sürmekte olan karşılıklı davalar var. Apple, Samsung’u dokunmatik ekran teknolojisini yeni ürünü Galaxy Tab 10.1’de kopyalamakla suçlıyor ve bu karar Apple’ın Güney Kore firmasıyla arasındaki küresel patent anlaşmazlığında bir zafer olarak görülüyor.

Apple Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya’da açtığı davayı da kazanmıştı. Geçen hafta da Samsung, Apple’ın iPhone 4S serisinde üç boyutlu iletim teknolojisini kopyaladığı gerekçesiyle İtalya ve Freansa’da satışını durdurma girişimi başlatmıştı.

Samsung parça tedarikçisi olarak yakın işbirliği içinde olduğu Apple’ın aynı zamanda en büyük rakiplerinden. Samsung’un akıllı telefon piyasasındaki payı da giderekartıyor.

Danışmanlık şirketi Nielsen’in Ağustos 2011 verilerine göre Apple piyasanın yüzde 19.25’ini, Samsung telefonlar ise yüzde 16.2’sini kontrol ediyor.

İki şirket arasındaki acımasız rekabete karşın Samsung, akıllı telefonların ekranları ve tabletlere sağladığı parçalar nedeniyle Apple sayesinde ciddi miktarda para kazanıyor.

Apple ve Samsung’un şubat ayında yaklaşık 8 milyar doları bulan hacimde bir parça anlaşması yaptıkları haberleri basına yansımıştı.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir