27 Ekim Çarşamba 2021

Altı yılda 400 milyon kullanıcı!

Facebook, 400 milyon kullanıcı sayısına ve en çok ziyaret edilen 2. internet sitesi ünvanına kavuştu

İnternet üzerinden sosyal paylaşım sitesi ”Facebook”un kullanıcı sayısı dünya genelinde 400 milyona ulaştı.

Yeryüzündeki her on kişiden birinin kullandığı site, kendi alanında dünyanın bir numarası oldu. Site aynı zamanda en çok ziyarete dilen siteler sıralamasında ikinciliğe yükseldi.

Bu ay altıncı yıl dönümünü kutlayan site, Nisan 2009’dan bu yana kullanıcı sayısını ikiye katladı. Şirketin Aralık ayında yaptığı açıklamada sitenin kullanıcı sayısının 350 milyon olduğu belirtilmişti.

Sitede altıncı yılla birlikte bir takım görsel değişiklikler de yapıldı. Sitenin kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, ”Facebook’un altınca yaşını ve kullanıcı sayısının 400 milyona ulaşmasını kutlamak için en çok hoşlandığımız şeyi yapacağız; insanlar için hizmetlerimizi geliştireceğiz” dedi.

Zuckerberg, ”Facebook’un büyüdüğünü görmekten, dünyanın her yerinden insanların sitemizi kullanarak bilgiyi, küçük hikayeleri paylaşmasından ve birbirlerini önemseyen insanların iletişim halinde kalmalarından memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

İnternet üzerinden sosyal paylaşım sitesi Facebook, üç ABD’li genç tarafından 2004 yılı Şubat ayında kuruldu. Harvard Üniversitesi öğrencileri Mark Zuckerberg, Dustin Moscovitz ve Chris Hughes’un arkadaşlarıyla iletişim sağlamak için kurduğu sitenin bugün Kaliforniya Palo Alto’daki merkezinde yüzlerce çalışanı bulunuyor.

Uzun süre zarar edip sitenin daha verimli hale getirilmesinin yolları arandıktan sonra nihayet geçen Eylülde Facebook, giderlerinden çok kazandığını açıkladı.

Hakkında Talha

Bir de buna bakın..

Japonya’nın yeni trendi Mozaik Sushi

Yemekten çok bir sanat eseri görünümündeki bu sunumlar gerçekten yemeye kıyamayacağınız cinsten..     Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir